Çin, koronavirüs aşısının ilk klinik denemesini başlattı

Çinli bir gazetenin Cumartesi günü bildirdiğine göre, Çin’deki yeni koronavirüs aşısının ilk klinik çalışması, projeye katılan gönüllüler sosyal medyada deneyimlerini paylaşmaya başladı.

Perşembe günü, bir kadın gönüllü, Bilim ve teknolojiye göre, Çin’in Twitter benzeri sosyal medya platformu Sina Weibo’da rekombinant Roman coronavirus (COVİD-1) aşısı için faz 19 klinik çalışmasının bir parçası olarak aşı çekiminin iki fotoğrafını yayınladı.

Günlük Gazete, klinik araştırmanın 17 Mart’ta Çin klinik deneme Siciline sunulduğunu söyledi.

Kayıt bilgilerine göre, deneme ortaklaşa Biyoteknoloji Enstitüsü, Askeri Tıp Bilimleri Akademisi, Halk Kurtuluş Ordusu ve Tianjin merkezli Cansino Biologics Inc tarafından desteklenmektedir.

Deneme, Hubei Eyaleti, Wuhan’daki iki sağlık tesisinde 18 ve 60 yaşları arasındaki sağlıklı yetişkinler üzerinde yürütülüyor. Çalışma, kayıt defterine göre 31 Aralık’a kadar tamamlanacak şekilde ayarlanmıştır.

Salgında sert vurulan Wuhan bölgesinden kayıtlı 108 gönüllü, vücutlarının virüse karşı antikor üretip üretmediğini görmek için enjeksiyondan sonraki altı ay içinde bir dizi takip muayenesi alacaklarını söyledi,

İlaç ve aşı geliştirme konusunda üst düzey bir uzman olan Wang Junzhi, bu ayın başlarında Çin’in aynı anda dokuz aşı geliştirme projesi yürüttüğünü ve çoğunun klinik öncesi denemeleri tamamlaması ve nisan ayında insan testlerine başlaması bekleniyor. Genel olarak, Covid-19 karşı Çin’in aşı geliştirme dünyanın ön koşucular arasında yer alıyor, diye ekledi.

Cui Jia – http://www.chinadaily.com.cn/a/202003/21/WS5e75e182a310128217280f49.html

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.